Наразі рф вербує неповнолітніх для підпалу автівок військовослужбовців ЗСУ, правоохоронних органів, трансформаторних підстанцій, відділень «Укрпошти», обіцяючи за це винагороду. Пропонують такий «заробіток» підліткам через соціальні мережі, месенджери. Така ситуація та вербування українських дітей – черговий спосіб рф дестабілізувати ситуацію в Україні.
Перш, ніж зупинитися на порадах щодо напрямків організації цієї роботи, важливо визначити деякі причини, які призводять до того, що ці пропозиції з боку російських спецслужб знаходять відгук саме у підлітків, чому для дестабілізації суспільства вони роблять акцент саме на дітей 13-17 років.
Підлітковий вік – це період усвідомлення свого місця дитиною у суспільстві, майбутнього, період планів та мрій. Реалізація таких мрій та бажань, природно, потребує або активної праці та/або матеріальної складової. Тому підлітки легко погоджуються на можливості «легкого» заробітку, відгукуються на оголошення на зразок «2 тис. доларів, навички не потрібні, тільки ваш телефон і час». І якщо дорослі легко усвідомлюють всю абсурдність ситуації, то підліток «не задумується», що стоїть за такими пропозиціями та не усвідомлює шкоду, яку може завдати і собі, і оточуючим.
Крім того у цьому віці дитині ще доволі складно встановлювати
причинно-наслідкові зв’язки, передбачати наслідки подій, власних та чужих вчинків. Це призводить до того, що користуючись своїм правом на особистий вибір, підліток до кінця не усвідомлює, що до цього вибору йогу навмисне підштовхують, а відповідати за зроблене прийдеться в повній мірі саме йому і серйозно.
Вербувальники – досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.
Варто пам’ятати при спробі «легкого заробітку», як діти, так і їх батьки будуть притягнуті до відповідальності. А саме, оскільки дані «замовлення» надходять з території рф вони кваліфікуються за статтею 113 (Диверсія) Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна, за умов воєнного стану.
Отже, враховуючи зазначене, під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності нагадуємо дітям:
Бути обережним в Інтернеті та соціальних мережах. Соцмережі — це дуже складні застосунки. Для повноцінної роботи вони запитують доступ майже до всієї особистої інформації. Це може бути як мінімум доступ до фото галереї, доступ до файлової системи взагалі, до ваших контактів, до камери, до мікрофона, до інтернет-з’єднань, до інформації про телефон. Тому встановлюючи будь-який додаток на телефон переконайтесь у його безпечності.
Бути обачними із пропозиціями, які пропонуються незнайомцями. Навіть якщо людина стверджує, що їй можна довіряти, краще бути обачним та утриматися від надмірно близького спілкування та у разі пропозицій сумнівного характеру, особливо заробити «великі кошти», одразу повідомляти про таке спілкування до поліції, зробивши скріншоти переписки і зафіксувати ідентифікуючий нікнейм того, хто пропонує заробіток.
Дітям необхідно повідомляти про будь-які пропозиції, підозрілі нові знайомства батькам, педагогам та поліції.
Поширювати інформацію тільки з офіційних ресурсів.
Якщо дитину намагаються залучити до протиправної діяльності:
Дати чітко зрозуміти, що ви не хочете співпрацювати (на всі запитання треба відповідати «Ні». У жодному разі нічого не обіцяти та не погоджуватися).
Уникайте контактів із підозрілими людьми:
Не погоджуйтеся на зустрічі з незнайомцями. Завжди повідомляйте дорослих про такі запрошення.
Повідомляйте про підозрілі ситуації:
Якщо отримуєте дивні пропозиції або помічаєте щось підозріле, негайно скажіть батькам чи вчителям.
Будьте обережними в соцмережах:
Не публікуйте інформацію, яка може зацікавити злочинців.
Використовуйте налаштування приватності для обмеження доступу до особистої інформації.
Навчайтеся розпізнавати маніпуляції:
Звертайте увагу на ознаки обману: пропозиції швидкого збагачення, прохання виконати прості завдання з подальшими вимогами.
Куди можна звернутися у разі надходження пропозицій дитини щодо залучення її до диверсійної діяльності
Інформацію про можливі факти протиправної діяльності негайно необхідно повідомити поліції за телефонним номером екстреної служби «102» або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
Telegram-канал «Брама», в якому щодня дають інформацію про блокування різних акаунтів в соцмережах, де дезінформують, вчиняють протиправну діяльність, шахрайство. В цьому Telegram-каналі є інформація, як вберегтися від певних методів шахрайства, а також як захистити себе та свою сторінку в соціальній мережі.
Сьогодні кібер- та загрози із вербування виявляють різні державні та недержавні організації, які спеціалізуються на безпеці та протидії інформаційним і фізичним загрозам. Основні з них: Кіберполіція, Служба безпеки України (СБУ), Національний координаційний центр кібербезпеки (Рада національної безпеки і оборони України), Міністерство оборони України, волонтерські та приватні організації, звичайні громадяни.
Але вони просять про допомогу й українців: можна долучитись до блокування телеграм- та ютюб-каналів, фейсбук-груп, інстапрофілів, які поширюють дезінформацію, а також дані про місця дислокації ЗСУ.
Для цього варто звернутись у чатбот StopRussia | MRIYA, надіслати відомості про виявлені ресурси, щоби їх перевірили та заблокували.
Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky
Канал – це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.
Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot
Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» – кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.
Має чатботи і СБУ. В один із них, «Знайди зрадника» https://t.me/Traitor_Search_bot, можна надсилати інформацію про людей, які співпрацюють із російськими загарбниками, про інтернет-агентів, що передають ворогові інформацію чи поширюють контент на його підтримку.
МЕДІАГРАМОТНІСТЬ для учнів
Корисні ресурси з медіаграмотності та медіаосвіти:
1. Безпека в інтернеті
2. Портал медіаосвіти та медіаграмотності
3. Підбірка актуальних ресурсів з медіаграмотності
4. Добірка онлайн-ресурсів про медіаграмотність від освітнього омбудсмена
5. Добірка матеріалів про медіаграмотність
6 . Цифрова освіта
7. Цифрова гігієна: яких правил варто дотримуватися в інтернеті?
8. Національний проєкт з медіаграмотності
Шановні учні, батьки, педагоги! Запрошуємо вас взяти участь у національному флешмобі під назвою “Ритми Єдності” до Дня Єдності України, який проводиться за ініціативою Запорізької Обласної Студентської Ради.
Кожному учаснику необхідно:
1.Обрати український вірш.
2. Записати на відео його виразне читання (індивідуально, разом із друзями або рідними).
3. Опублікувати відео у період з 11.02 до 16.02 на власних сторінках у соціальних мережах ( Facebook/Instagram),із зазначенням назви флешмобу та хештегів:
#Ритми_Єдності_ОСР_ЗОЦНСВП
Дякуємо за увагу та бажаємо всім нам успіхів й завзяття на шляху єднання, зміцнення та вшанування Великої Української Родини!
З повагою, учнівське самоврядування Запорізької гімназії “Контакт”
Розклад навчальних занять для 5-11 класів на ІІ семестр 2024/2025 н.р. (дистанційний тиждень)
Розклад навчальних занять для 5-11 класів на ІІ семестр 2024/2025 н.р. (очний тиждень)
Шановні учні!
Третій рік поспіль Українські воїни героїчно протистоять військовій агресії російської федерації проти нашої держави.
Завдяки мужності та незламному духу військовослужбовців всіх збройних формувань, які приймають участь у відсічі збройної агресії, росії не вдалось, не вдається та не вдасться реалізувати свої кінцеві наміри – знищити Україну як державу, знищити її історію, культуру та самоідентичність!
У зв’язку з цим, військове керівництво держави-агресора, усвідомлюючи повний провал на полі бою, вдається до ганебних та підступних дій, спрямованих на залякування та вбивство мирного населення, розповсюдження панічних настроїв, зриву мобілізаційних заходів та загострення обстановки на території України.
Одним з таких напрямків діяльності спецслужб росії останнім часом є організація акцій з підпалів та пошкодження військових автомобілів, майна, приміщень ТЦК та СП (військкоматів) тощо.
За інформацією українських спецслужб, аналіз зафіксованих підпалів військового майна свідчить, що останнім часом представниками спецслужб держави-агресора до вказаної діяльності, як правило, за грошову винагороду залучаються (шляхом розміщення відповідних оголошень на сайтах з пошуку роботи, продажу товарів та послуг, здійснення рандомних телефонних дзвінків з відповідними пропозиціями), підлітки віком від 13-16 років, які не мають сформованого світогляду, не усвідомлюють в повній мірі негативні наслідки вищевказаних протиправних дій та погоджуються на їх виконання через можливість заробітку.
Замовники таких акцій надають виконавцям інструкції щодо місць придбання знарядь протиправної діяльності, алгоритму виконання «завдання», звітування за результатами та заходів конспірації.
Зважаючи на це, звертаюсь до Вас з наступним:
Не йдіть на поводу можливості «швидкого» заробітку. Адже, як показує життя, швидкі гроші, зазвичай, мають кримінальне походження.
У разі надходження пропозицій щодо підпалу, знищення, пошкодження майна, особливо військового, знайте, що ці дії є протиправними та за них передбачена кримінальна! відповідальність. Не ламайте свою долю необдуманими вчинками.
У разі, якщо Вас примушують до таких дій, обов’язково зверніться до батьків/вчителів/педагогів/правоохоронців та доведіть їм цю інформацію для уникнення небажаних наслідків.
Якщо хтось з Вас вважає, що він вже доволі дорослий і сам знає, як необхідно вчиняти, знайте, що спецслужби та правоохоронні органи знаходять всіх осіб, причетних до вчинення вищевказаних протиправних дій і вони неодмінно несуть покарання.
Так, згодом вони всі каються, але це вже запізно – за вчинене діяння законом передбачена відповідальність.
Сподіваюсь на Вашу українську позицію, вірю в те, що серед Вас не знайдеться той, хто за сумнівний заробіток допоможе ворогу у реалізації ним своїх злочинних намірів та поламає своє життя і долю.
Все буде Україна!
Разом до Перемоги!
Слава Україні!
Тематичне відео попередження протиправної поведінки
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів у Запорізькій гімназії “Контакт”
Розклад навчальних занять для учнів 1-4 класу в І семестрі 2024/2025 навчальному році
Підручники для учнів 1-4-х класів Запорізької гімназії “Контакт” на 2024-2025 навчальний рік
Підручники для 5-11 класів Запорізької гімназії «Контакт» у 2024-2025 навчальному році
Онлайн-ресурси з вивчення української мови
ПЕРЕЖИТИ СПЕКУ: КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я від Центру громадського здоров’я МОЗ України
Інформаційна безпека КП “ЦУІТ”
Що таке академічна доброчесність і чому важливо її дотримуватися
Академічна доброчесність: роз’яснення для учнів
Профорієнтаційна робота. Корисні поради здобувачам освіти
Траєкторія вибору професії. Обирай свою професію усвідомлено
7 помилок, яких треба уникнути перед вступом
Які професії будуть популярні в Україні через 10 років: цікавий прогноз
Найпопулярніші професії в Україні – яку професію обрати
Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри від Державної служби зайнятості
У Запоріжжі поліція проводить превентивну роботу з громадянами по запобіганню шахрайствам
Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті: поради запорізьких поліцейських
Запорізька поліція нагадує як не стати жертвою шахраїв за схемою «операції з банківськими картками»
Поради, що збережуть життя: що таке флікер, як його виготовити та де краще розміщувати на одягу


За твердженням фахівців, найкраще місце, куди варто повісити флікер – це груди і стегна, але частіше люди воліють прикріплювати флікери на кисті рук, свої портфелі або сумочки.
Працівники, що забезпечують безпеку на дорогах, роздають безкоштовні флікери — не тільки заради реклами, але, в першу чергу, заради безпеки та збереження життя. Адже їх використання знижує ризик наїзду на пішохода на 65 відсотків. У матеріали в ЗМІ є показ того, що флікер комусь врятував життя. На сайтах в Інтернеті відгуки про світловідбивні дрібнички — тільки позитивні.
У таких країнах як Велика Британія, Фінляндія, Естонія, використання флікерів є обов’язковим згідно з їхніми Правилами дорожнього руху. Час показав, що кількість ДТП за участю пішоходів у цих державах значно знизилася після прийняття рішень про використання флікерів
Тож з метою запобігання нещасних випадків прикарпатські поліцейські рекомендують пішоходам та велосипедистам використовувати світловідбиваючі елементи на одязі, так звані флікери — маленькі значки або наклейки, які відбивають світло в темряві. Вони допомагають водіям побачити пішохода або велосипедиста у нічний час.
Пам’ятайте, що світловідбивачів багато не буває: що їх більше, то краще для вашої безпеки.
Правила безпечної поведінки під час осінніх канікул. Відеоматеріал
Дітям про вибухонебезпечні предмети
Дистанційка: правила збереження зору при роботі з гаджетами
Електронний щоденник і журнал в соціальній системі освіти України “Нові знання”
Інструкція для учнів та батьків по роботі з порталом NZ.UA
Тренажер з правопису української мови
Абетка з безпеки школяра середньої школи
ро
Як впоратися з тривогою
У наш нелегкий час у більшості людей домінують негативні емоції, що є природнім. Проте, у якій ситуації ми б не були, потрібно мислити позитивно, бо наші думки мають велику силу. ” Наші думки – насіння, кинуте в родючий ґрунт розуму”. Тому завжди налаштовуйте себе на позитивні емоції і мислення, не дозволяйте негативним думкам надовго залишатися у вашій свідомості, якщо вони виникають – знайдіть час для внутрішнього діалогу, намагаючись перевести мінус у плюс.
Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності
1. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, –
карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, –
карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
{Стаття 259 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3075-III від 07.03.2002, № 4955-VI від 07.06.2012}
Декілька порад, щоб подолати тривогу
?Стабілізуйте свій стан
Тривога − це засіб маніпулювання, а невідомість і невизначеність – родючий грунт для тривоги. Найпоширеніші симптоми тривоги – пришвидшене серцебиття і дихання, підвищене потовиділення, можуть холонути кінцівки або спостерігатися тремор. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, то варто глибоко вдихати і видихати, якщо є навички медитації − вони стануть у нагоді. Через розуміння, що ви здатні контролювати власне дихання, прийде розуміння, що ви можете контролювати себе, треба усвідомити себе тут і зараз.
?Переключіться та займіть себе справами, робіть вправи на концентрацію.
Малювання, ведення щоденника, пересаджування квітів, настільні ігри, читання, фізичні вправи, робота. Будь-що, що занурює в себе на 100%.
?Приділяйте увагу власному тілу, зокрема з вправами на релаксацію.
Завдання в цьому випадку – допомогти собі через тіло, тілесні відчуття. Це може бути ванна, пахучі масла, креми і лосьйони, масаж та самомасаж, дихальні вправи, спортивні заняття чи йога, вправи на релаксацію – їх дуже багато в інтернеті, їх легко знайти.
?Дозуйте новини та зміцнюйте джерело вашої зовнішньої стійкості – ваші соціальні зв’язки.
Це свого роду “чарівна паличка”, яка може надавати відчуття безпеки та хоробрості, пригнічувати реакцію страху – біологічно, завдяки окситоцину, який виробляється у взаємодії з людьми. Бути в колі близьких, коли страшно, могти з ними розділити свої переживання, а потім добре посміятись – це острівець безпеки, протиотрута страху.
Правила евакуації для дітей:
Не говори – щоб чути вчителя
Не біжи – щоб не постраждати
Не штовхайся – щоб не постраждали інші
Не повертайся – щоб залишатися в безпеці
Як організувати навчання вдома.
Поради, що збережуть життя: що таке флікер, як його виготовити та де краще розміщувати на одягу


За твердженням фахівців, найкраще місце, куди варто повісити флікер – це груди і стегна, але частіше люди воліють прикріплювати флікери на кисті рук, свої портфелі або сумочки.
Працівники, що забезпечують безпеку на дорогах, роздають безкоштовні флікери — не тільки заради реклами, але, в першу чергу, заради безпеки та збереження життя. Адже їх використання знижує ризик наїзду на пішохода на 65 відсотків. У матеріали в ЗМІ є показ того, що флікер комусь врятував життя. На сайтах в Інтернеті відгуки про світловідбивні дрібнички — тільки позитивні.
У таких країнах як Велика Британія, Фінляндія, Естонія, використання флікерів є обов’язковим згідно з їхніми Правилами дорожнього руху. Час показав, що кількість ДТП за участю пішоходів у цих державах значно знизилася після прийняття рішень про використання флікерів
Тож з метою запобігання нещасних випадків прикарпатські поліцейські рекомендують пішоходам та велосипедистам використовувати світловідбиваючі елементи на одязі, так звані флікери — маленькі значки або наклейки, які відбивають світло в темряві. Вони допомагають водіям побачити пішохода або велосипедиста у нічний час.
Пам’ятайте, що світловідбивачів багато не буває: що їх більше, то краще для вашої безпеки.
Пам′ятка
Щодо недопущення використання небезпечних предметів, які несуть загрозу життю та здоровію учасників освітнього процесу.
Про відповідальність та наслідки використання заборонених предметів освітньому закладі.
Газові балончики – достатньо ефективний засіб самозахисту, який дозволяє при належному його використанні спричинити масу неприємностей не тільки потенційному кривднику але й особі, яка його застосувала.
У разі використання будь-яких балончиків газових або перцевих в закритих приміщеннях в зону ураження потрапляє значна кількість людей, яка Вас оточує навіть не підозрюючи небезпеки про це завжди необхідно пам’ятати!!!!
Чим небезпечне отруєння газом?
- При потраплянні на слизову оболонку провокує подразнення, чхання, кашель та сильний нежить.
- При потраплянні в очі викликає сильну різь, рясну сльозотечу та блефароспазм (спазм кругового м’яза повік).
- При потраплянні у легені може призвести до набряку, що загрожує навіть смертю.
Як правило, вплив сльозогінного газу не є смертельним, але у деяких випадках він може сильно зашкодити людині. У зоні особливого ризику знаходяться діти алергіки та хворі на астму.
Що робити, якщо ви опинилися в епіцентрі розпилення газу?
Зберігайте спокій не провокуйте паніку та дійте за таким планом !!!!
- Необхідно якнайшвидше вийти на свіже повітря (якщо розпилення сталося у приміщенні).
- За можливості закрийте ніс та рот вологою хустинкою.
- Не можна терти руками обличчя чи очі – це збільшує площу опіку. Максимум, що можна зробити, це обережно промокнути уражене місце носовичком або серветкою.
- Необхідно часто кліпати очима – інтенсивна сльозотеча допоможе швидше позбавитися від залишків речовини.
- Не варто промивати очі та полоскат%ії, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.
Також здобувачі освіти мають право:
• користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;
• доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
• на трудову діяльність у позанавчальний час;
• на особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти тощо.
На підставі ч.3 ст.53 Закону здобувачі освіти зобов’язані:
• виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
• поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
• відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, довкілля та здоров’я оточуючих;
• дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності).
Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти. Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання рои горло водою – шкідливі речовини добре розчиняються у воді, а подібні процедури лише затримають їх вихід. - Якщо ви носите контактні лінзи, їх необхідно одразу зняти.
- Подразнювальна дія газу триває від 5 до 30 хвилин. У цей час варто намагатися дихати неглибоко, а також якнайшвидше покинути небезпечну зону. І, зрозуміло, необхідно одразу викликати швидку допомогу.
Звертаємо Вашу увагу!!!
Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України
від 7 вересня 1993р. № 706
Встановлені чіткі правила придбання, зберігання та застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії.
УЧНЯМ необхідно знати що використання спеціальних засобів
особам до18 років СУВОРО ЗАБОРОНЕНО!!!!!
ЗАПАМ′ЯТАЙ
- До школи заборонено приносити ріжучі, колючі, вибухові, вогненебезпечні предмети, газові балончики, петарди та ін.
- У разі виявлення підозрілих предметів у однокласників, які тебе оточують, або в будь-якому приміщенні освітнього закладу НЕОБХІДНО не здіймаючи паніку, зберігаючи спокій серед оточуючих повідомити про небезпечну знахідку класного керівника, завуча, директора школи.
- Адміністрація закладу несе відповідальність за ЖИТТЯ кожного із ВАС і знає, як необхідно діяти у разі виникнення небезпечних ситуацій.
Вам необхідно ЗАВЖДИ РОЗУМІТИ І ПАМЯТАТИ !!!!!
ЯКЩО ДИТИНА ПРИНЕСЛА АБО ВИКОРИСТАЛА В ШКОЛУ БУДЬ ЯКІ НЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ ЗА ЦЕ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЇЇ БАТЬКИ.