Дошкільні групи

Корисні зміни в нормах харчування дітей

Консультація для батьків “Якщо у дитини поганий апетит”

Яка любляча мати не хоче бачити, як її чадо з задоволенням, за обидві щоки, наминає свій обід, вечерю або сніданок, а якщо ще й добавки просить! На жаль, стикаючись з реальністю, Ви розумієте, що все далеко не так, і від багатьох батьків можна почути фразу про те, що дитина мало або взагалі нічого не їсть.Що робити, якщо дитина погано їсть і чим підняти інтерес дитини до їжі?

Що не варто робити, якщо дитина погано їсть:

– Не годуйте дитину насильно. В організмі існують періоди зростання, під час яких споживання їжі, то сповільнюється, то знову загострюється.

– Насильне напихання їжі всього лише зайвий стрес.

– Не доводьте поганий апетит у дитини до катастрофи та істерії. Цілком можливо, що це всього лише тимчасові труднощі.

– Не забувайте про перекушування, які здійснює дитина в проміжках між прийомами основної їжі. В них вона теж отримує необхідну частку поживних речовин.

– Не змушуйте доїдати до чистої тарілки. Все це може позначитися на звичках і навіть комплексах, які спливуть в майбутньому.

– Не готуйте для дитини спеціально окрему їжу. Приготуйте вечерю, для всієї родини, яка складається з вибору з пари гарнірів, серед яких буде той, що може вибрати Ваша дитина. Це залишить за нею свободу вибору, але й обмежить її рамки, що надалі запобіжить Ваші проблеми з примхами дитини.

– Не намагайтеся наготувати море страв. Великий вибір, з яким зіткнеться дитина, може поставити її в тупикову ситуацію і надалі виллється в прискіпливості до пропонованої їй їжі.

У питанні що робити, якщо дитина погано їсть, допоможуть прості і не вигадливі поради майбутнім і вже справжнім батькам …

Поради щодо поліпшення апетиту

Для маленької дитини процес споживання їжі можна перетворити на захоплюючу гру. Купуйте гарний посуд, який буде цікавий дитині.

Їжте одночасно всією сім’єю. Нехай дитина бачить, що всі їдять те саме, що й вона. Особливо якщо в родині вже є дитина старша, то молодша буде брати приклад з брата або сестри.

Якщо дитина хоче спробувати їжу з Вашої тарілки, не відмовляйте їй у цьому. Чи не захвалювати при цьому дитину, ніби вона зробила щось незвичайне.

У їжі повинно бути присутнім більше овочів (тертих, пропарених, красиво викладених і оформлених). Найчастіше почувши від дитини відмову, їсти овочі, батьки здаються і вже навіть не намагаються пропонувати їх своєму чаду. В майбутньому це може вилитися в проблему і дитина взагалі не буде їсти овочів. Прищеплюйте любов до овочів поступово.

Дітям дуже подобається їсти руками. Час від часу балуйте дитину такими обідами, але не забувайте, культурна людина їсть приборами.

Нехай дитина сама освоює перші ази споживання їжі. Корегуйте ці починання, але не забувайте. Звичайно, спочатку доведеться змиритися з неподобством, що твориться на столі, але все терпіння свого часу окупиться.

Намагайтеся дотримуватися тимчасових проміжок споживання їжі. Прищепіть той факт, що їдять по годинах, а не тоді, коли заманулося.

Якщо ж все-таки через деякий час дитина все так само продовжує сидіти над повною тарілкою, і у Вас вже з’являються побоювання з приводу поганого зростання — не затягуйте, відразу ж звертайтеся до Вашого педіатра.

Харчування дітей - Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Берегиня"  Бориспільської міської ради Київської області

 

     
     

Консультації батькам дошкільників з питань розвитку емоційного інтелекту та формування толерантності

6 порад, щоб заохотити дитину до здорового харчування

Поради батькам щодо здорового харчування дитини вдома

Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів. Офіційно опубліковано (Офіційний вісник України № 38 (24.05.2016) новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р. за № 563/28693, що набуває чинності з дня опублікування.

Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ Н А К А З 17.04.2006 N 298/227

ОГОЛОШЕННЯ

До відома батьків дітей дошкільного віку

для влаштування дитини до іншого закладу дошкільної освіти вам необхідно оформити нову заявку в електронному реєстрі reg.isuo.org

З повагою адміністрація Запорізької гімназії “Контакт”

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ) НОВА РЕДАКЦІЯ

До уваги батьків дошкільників!

Шановні батьки! Якщо у вас є потреба отримати консультацію щодо влаштування дітей  до дошкільних груп ЗГ «Контакт», переведення заявок в електронній черзі, вам необхідно звернутися у дистанційному режимі за вказаними засобами комунікації:

  • тел. (061) 226-24-09, електронна адреса: tvo.vozn@zp.gov.uaголовний спеціаліст територіального відділу освіти Вознесенівського району Жуковська С.Б. вівторок 14.00 — 16.00,  четвер 9.00 — 12.00;
  • тел. (061) 226-84-22, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗГ «Контакт» Архангельська О.М. щоденно 10.00-16.00, крім суботи та неділі.

Самостійно оформити заявку на влаштування дитини до будь-якого закладу дошкільної освіти можна за допомогою сайту: reg.isuo.org

Як подати заявку до ІРЦ на комплексну оцінку

Харчування дитини під час хвороби

Освітня програма дошкільних груп Запорізької гімназії “Контакт” Запорізької міськї ради Запорізької області на 2021-2022 н.р.

Матеріально-технічна база дошкільних груп

ПАМ`ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ! Правила та ризики відвідування дітьми дошкільної групи на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

Поради батькам. Правила поведінки дошкільників