Поради психолога

Антистрес-вправи для дітей: що радить МОЗ

ЧОТИРИ ВАЖЛИВИХ ЗАПИТАННЯ ДО ДИТИНИ НА КОЖЕН ДЕНЬ
 
З того часу, що ми приділяємо дитині на день, більшість іде на повчання та заборони.  І лише невеличка частина залишається на дружнє спілкування.
 
Спробуйте щодня питати в дитини
 
🤗 ЯК ПРОЙШОВ ТВІЙ ДЕНЬ?
Якщо спочатку малюк буде відмахуватися і говорити “нормально”, “все добре” і т.д., не варто “витягувати розповідь кліщами”.  Розкажіть йому про свій день і повірте,  дитина почне з вами ділитися тим, що в неї на душі.
 
🤗ЯК СПРАВИ У ТВОЇХ ДРУЗІВ?
Ви можете запитати про одного або про всіх друзів загалом.  Важливо, щоб дитина довіряла вам і не боялася про все розповідати.
 
🤗 ЩО ЧИМ ЗАЙМАВСЯ ТИ СЬОГОДНІ?
Є діти, які відразу починають розповідати про все, а є й такі, що воліють трішки зібратися з думками і згадати. Не потрібно ставити додаткових запитань, а просто скажіть, що як згадає, то нехай обов’язково поділиться. Наголошуйте постійно, що Вам важливо і цікаво знати, як проходить день без Вас🤗🫂❤️
 
🤗 ТОБІ ПОТРІБНА МОЯ ДОПОМОГА?
Усі ми знаємо, як іноді складно просити допомоги у когось.  Дитина, яка не звикла отримувати допомогу в дрібницях, навряд чи звернеться до вас у складній ситуації.  Тому починайте з малого – запропонуйте допомогти прибрати у кімнаті, допоможіть із домашнім завданням.  Не бійтеся розбалувати сина чи дочку, адже чим більше ви допомагаєте в дрібницях, тим вища ймовірність, що у разі серйозного конфлікту дитина прийде за порадою до вас.  Втім, це не означає, що треба почати робити все замість дитини.
 
Слухаючи розповідь вашої дитини, не перебивайте її і не поспішайте критикувати, коментуйте тільки тоді, коли вас про це попросять.  Не ігноруйте тілесний контакт: обійміть вашого малюка або візьміть за руку.
 
Якщо ви зараз у поганому настрої або у вас немає часу – чесно скажіть дитині про це та домовтеся, коли ви зможете поспілкуватися пізніше.
 

Турбуючись про себе, підтримуємо дітей

Як підтримати дитину під час обстрілів