Поради психолога

 

БЛОГ Ольги ГОРОВОЇ, практичного психолога Запорізької гімназії “Контакт”

Для кого і для чого “Ти як?”

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.

Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А “Ти як?” допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Як ти?”

 

Психологія. Корисні посилання для педагогів від Ольги ГОРОВОЇ, практичного психолога Запорізької гімназії “Контакт”

 

Антистрес-вправи для дітей: що радить МОЗ

ЧОТИРИ ВАЖЛИВИХ ЗАПИТАННЯ ДО ДИТИНИ НА КОЖЕН ДЕНЬ
 
З того часу, що ми приділяємо дитині на день, більшість іде на повчання та заборони.  І лише невеличка частина залишається на дружнє спілкування.
 
Спробуйте щодня питати в дитини
 
🤗 ЯК ПРОЙШОВ ТВІЙ ДЕНЬ?
Якщо спочатку малюк буде відмахуватися і говорити “нормально”, “все добре” і т.д., не варто “витягувати розповідь кліщами”.  Розкажіть йому про свій день і повірте,  дитина почне з вами ділитися тим, що в неї на душі.
 
🤗ЯК СПРАВИ У ТВОЇХ ДРУЗІВ?
Ви можете запитати про одного або про всіх друзів загалом.  Важливо, щоб дитина довіряла вам і не боялася про все розповідати.
 
🤗 ЩО ЧИМ ЗАЙМАВСЯ ТИ СЬОГОДНІ?
Є діти, які відразу починають розповідати про все, а є й такі, що воліють трішки зібратися з думками і згадати. Не потрібно ставити додаткових запитань, а просто скажіть, що як згадає, то нехай обов’язково поділиться. Наголошуйте постійно, що Вам важливо і цікаво знати, як проходить день без Вас🤗🫂❤️
 
🤗 ТОБІ ПОТРІБНА МОЯ ДОПОМОГА?
Усі ми знаємо, як іноді складно просити допомоги у когось.  Дитина, яка не звикла отримувати допомогу в дрібницях, навряд чи звернеться до вас у складній ситуації.  Тому починайте з малого – запропонуйте допомогти прибрати у кімнаті, допоможіть із домашнім завданням.  Не бійтеся розбалувати сина чи дочку, адже чим більше ви допомагаєте в дрібницях, тим вища ймовірність, що у разі серйозного конфлікту дитина прийде за порадою до вас.  Втім, це не означає, що треба почати робити все замість дитини.
 
Слухаючи розповідь вашої дитини, не перебивайте її і не поспішайте критикувати, коментуйте тільки тоді, коли вас про це попросять.  Не ігноруйте тілесний контакт: обійміть вашого малюка або візьміть за руку.
 
Якщо ви зараз у поганому настрої або у вас немає часу – чесно скажіть дитині про це та домовтеся, коли ви зможете поспілкуватися пізніше.
 

Турбуючись про себе, підтримуємо дітей

Як підтримати дитину під час обстрілів