Охорона праці та безпека життєдіяльності

 

План дій у випадку аварії на АЕС

Пам’ятка по впровадженню методів боротьби з карантинними рослинами на території міста

Амброзія полинолиста – однорічна самоопилювана рослина, зовнішнім виглядом, розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки й назва полинолиста). Стебло і листя опушені. Період вегетації амброзії полинолистої розпочинається з середини квітня і за сприятливих умов, та відсутності заходів з боротьби, зарості амброзії полинолистої  можуть досягати висоти 2 метрів, розвити потужну кореневу систему  і утворити на кожній рослині 80 – 100 тис. насінин.

Амброзія полинолиста засмічує вулиці та подвір’я, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок, пустирі, створює  неестетичний, занедбаний вигляд територій парків, скверів та інших зелених зон міста.

Крім шкідливого впливу на культурні рослини амброзія полинолиста, негативно впливає на здоров’я людини. Пилок рослин є сильним алергеном і викликає алергічні захворювання.

Для ліквідації амброзії полинолистої  треба добитися щоб все насіння, яке є в ґрунті проросло і завадити утворенню амброзією полинолистою нового насіння.

Через те, що насіння може проростати до 40 років, то процес боротьби з амброзією тривалий і вимагає щорічного знищення амброзії на одній і тій же території.

Щоб не допустити довготривалих витрат на боротьбу з амброзією потрібно щорічно перевіряти всі території на наявність амброзії полинолистої і при її виявленні негайно її знищити.

 

Методи боротьби з амброзією

При виконанні робіт із знищення карантинних рослин, необхідно захистити відкриті ділянки шкіри, очі, верхні дихальні шляхи.

 

Механічний метод – скошування рослин амброзії (як можна нижче)  перед початком цвітіння (кінець липня – початок серпня), можливо повторне низьке скошування перед формуванням насіння, прополювання (виривання з корінням,  висапування).

 

Хімічний метод – застосування для обприскування  рослин амброзії на засмічених ділянках безпечних засобів, які пригнічують ріст та розвиток амброзії або гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

 

Фітоценотичний метод – знищення рослин амброзії на засмічених ділянках шляхом переорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток та наступним висівом на цих ділянках багаторічних злаково-бобових травосумішей або газонних трав чи розстиланням газонних рулонів.

У зв’язку з тим, що багаторічні трави повільно ростуть в перший період вегетації, найбільш ефективним є поєднання попередньої обробки ґрунту для знищення вегетуючої амброзії з наступним посівом багаторічних трав і травосумішей в оброблений ґрунт.

Штучне створення заростей багаторічних трав сприяє пригніченню вогнищ амброзії полинолистої. Добре себе зарекомендувало застосування суміші багаторічних злакових трав з бобовими, які розростаючись на другий-третій рік, практично повністю витісняють амброзію полинолисту з території. 

Підбір трав для посіву проводиться з урахуванням умов зони вирощування і умов міста.

Для м.Запоріжжя найбільш ефективні чисті посіви наступних видів трав: конюшина біла (повзуча) та спориш звичайний.

Таблиця 1

з/п

Трава (назва)

Відсоток у складі

(%)

Норма посіву

(г/м²)

Норма посіву

(кг/га)

Примітка

1.

Конюшина біла

100

10

100

в чистому вигляді

2.

Спориш звичайний

100

5

50

в чистому вигляді

3

Гарні результати дає засівання травосумішей наступних видів рослин: мітлиця тонка, райграс пасовищний, костриця червона, костриця овеча, тонконіг лучний, еспарцет виколистий (посівний), еспарцет піщаний, тимофіївка степова.

Склад травосумішей рекомендованих для засівання на території м.Запоріжжя в рамках фітоценотичного методу боротьби з карантинними рослинами:

Таблиця 2

з/п

Травосуміш 

Відсоток у складі

(%)

Норма посіву

(г/м²)

Норма посіву

(кг/га)

Примітка

І  варіант

1.

Райграс пасовищний

50

25

250

в суміші

2.

Конюшина біла

10

5

50

3.

Тимофіївка степова

10

5

50

4.

Тонконіг лучний

10

5

50

5.

Вівсяниця червона

10

5

50

6.

Мітлиця тонка

10

5

50

ІІ  варіант

1.

Вівсяниця червона

20

10

100

в суміші

2.

Райграс пасовищний

30

15

150

3.

Тимофіївка степова

20

10

100

4.

Мітлиця тонка

20

10

100

5.

Конюшина біла

5

2,5

25

6.

Еспарцет виколистий

5

2,5

25

ІІІ варіант

1.

Вівсяниця червона

25

12,5

125

в суміші

2.

Райграс пасовищний

25

12,5

125

3.

Тимофіївка степова

30

15

150

4.

Конюшина біла

20

10

100

Агротехнічні заходи по посіву травосумішей для провадження фітоценотичного методу боротьби з карантинними рослинами.

Посіву злаково-бобових травосумішей передує передпосівна культивація ґрунту або мульчування. Багаторічні трави у рік засівання розвиваються повільно, і бур’янисті рослини можуть пригнітити їх схожість. Тому, при підготовці ділянки для посіву, видалення бур’янів проводять особливо ретельно.

Ефективність створення високоякісних травостоїв залежить від строків засівання. Сприятливі умови для  засівання  травосумішей  наступають   рано навесні, коли ґрунт достатньо зволожений, а також влітку, після зниження високих температур. При літньому засіванні травосумішей найважливіше значення має останній термін. Сіяти трави пізніше 10-15 серпня не рекомендується. Трави, висіяні у пізніші терміни, добре сходять, але бобові види до настання холодів не встигають утворити стійку кореневу систему, накопичити достатню кількість запасних поживних речовин і тому важко витримують зимові умови.

Насіння висівають на легких ґрунтах на глибину – 2-3 см; на важких ґрунтах – на глибину 1-2 см.

Засіяну ділянку треба полити водою зі шланга, з використанням насадок для дрібного розпилювання води, щоб при поливі насіння не вимивалось з ґрунту.

Поверхню ґрунту необхідно підтримувати у вологому стані. Підсушування верхнього шару ґрунту може сильно затримати проростання насіння або викликати загибель паростків.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у 2022 році близько 264 млн людей у світі мають панічні розлади. Це складає 3,6% населення планети.

Основні симптоми та вправу для самодопомоги нагадали у Міністерстві охорони здоров’я.

Панічною атакою називають різкий напад страху, який триває протягом кількох хвилин та характеризується:

 

 

 

 

 

 

  • прискореним серцебиттям;
  • болем у грудях та схожими симптомами на серцевий напад;
  • надмірним потовиділенням;
  • тремтінням, ознобом або припливами жару;
  • задишкою та відчуттям задухи;
  • нудотою та/або болем у животі;
  • запамороченням;
  • почуттям нереальності того, що з вами відбувається (знеособлення або дереалізація);
  • страхом втратити контроль, “збожеволіти” чи померти;
  • окремими специфічними симптомами.
  • Як заспокоїтися при панічній атаці

    Для того, щоб здолати панічну атаку, треба повернутися в момент тут і зараз. Психологи радять “заземлитися”, тобто поставити ступні на підлогу та відчути опору. 

    Однією з найпопулярніших технік є “5–4–3–2–1”. Людина, яка перебуває у стані панічного страху, має назвати:

    ✔️ 5 речей, які бачить (наприклад, ваші руки, стіл, небо).

    ✔️ 4 речі, які відчуває фізично (наприклад, тверда поверхня під ногами, одяг на тілі тощо).

    ✔️ 3 речі, які чує (наприклад, спів пташок, звук машин, музика).

    ✔️ 2 речі, які відчуває на нюх (наприклад, кава, опале листя, парфум).

    ✔️ 1 річ, яку може відчути на смак (м’ятна гумка, чай тощо).

ІНСТРУКТАЖ з безпеки життєдіяльності перед літніми канікулами

Загальнийвпливвисокихтемпературісонячноговипромінювання.

новий дизай горизонтальний копия.jpg

При перебуванні під прямими сонячними променями, людина  за 30 хвилин отримує тепла достатню, щоб закип’ятити 3 літри води  – це більше половини всієї крові дорослої людини. Щоб хоч трохи охолодитися організм випаровує воду, в результаті кров згущується, і прокачати її по судинах стає непосильним завданням для серця.

Сонце, не єдине джерело тепла, тому тепловий удар можна отримати не тільки на пляжі, але і перегрівшись в лазні (тим, кому лазня протипоказана, достатньо 10-ти хвилин, щоб впасти в переднепритомний стан, фізично працюючи в жаркому приміщенні (під пекучим сонцем.

Перша допомога при тепловому ударі повинна бути спрямована на припинення теплового впливу і охолодження організму:

  • Допоможіть хворому перейти в затінене, добре провітрюване приміщення;
  • Зніміть одяг, що заважає охолодженню організму й утрудняє подих одяг;
  • Допоможіть прийняти горизонтальне положення, якщо це неможливо посадіть хворого на стілець зі спинкою;
  • Дайте хворому валідол (під язик), м’ятних крапель або м’ятний льодяник – це полегшить дихання і загальний стан;
  • Видаліть зубні протези, так як можлива блювота;
  • Дайте випити потерпілому підсоленої води не менше 1 літра, за кілька прийомів;
  • Охолоджувати тіло, змочуючи його водою, кращий варіант – загорнутися в мокре простирадло, якщо це не можливо намочіть рушник і оберніть їм голову, зволожте одяг і відкриті ділянки тіла, це дозволить вам знизити температуру тіла до оптимальної;
  • При важких формах захворювання може знадобитися закритий масаж серця, штучне дихання, ін’єкції дантролену;
  • Навіть якщо все йде відносно благополучно, не ризикуйте, викличте “швидку допомогу”. У результаті теплового удару, можуть розвинутися важкі ускладнення В обов’язковому порядку викликати “швидку допомогу” слід за наявності хронічних захворювань (може відірватися тромб, статися інсульт і т.д).

Правила поведінки в умовах аномальної спеки:
Підтримуйте прохолодну температуру повітря в приміщенні

  • Вдень закривайте вікна, завішуйте їх темними шторами, особливо якщо вікна виходять на сонячну сторону. Відкривайте вікна на ніч (якщо це безпечно), коли температура повітря на вулиці нижче, ніж у приміщенні.
  • Якщо ваше житло обладнане кондиціонером, закривайте вікна та двері.
  • Деяке полегшення можуть принести електричні вентилятори, але вони можуть не врятувати від теплових захворювань, коли температура повітря вище 35 ° С.
  • Намагайтеся не перебувати на спеці.
  • Не виходьте на вулицю в найспекотніший час доби.
  • Намагайтеся знаходитися в тіні.
  • Переходьте в саму прохолодну кімнату в будинку / квартирі, особливо на ніч.
  • Не залишайте дітей і тварин у припаркованих транспортних засобах.
  • Не допускайте перегріву тіла, пийте достатню кількість рідини.
  • Робіть холодні компреси, ванночки для ніг або обгортання, використовуйте мокрі холодні рушники, обтирайте тіло прохолодною водою.
  • Приймайте прохолодний душ або ванну.
  • Носіть легкий і вільний одяг з натуральних тканин.
  • Виходячи на вулицю, надягайте капелюх або кепку, сонцезахисні окуляри.
  • Дотримуйтесь питного режиму, уникаючи солодких і алкогольних напоїв.
  • Допомагайте оточуючим
  • Якщо хтось із ваших знайомих піддається ризику для здоров’я у зв’язку з аномальною спекою, допоможіть їм отримати необхідну допомогу і рекомендації. Літніх і хворих одиноко проживаючих людей необхідно відвідувати не рідше 1 разу на добу.
  • Якщо пацієнт приймає будь-які ліки, порадьтеся з його лікарем і уточніть, як ці ліки впливають на терморегуляцію і водний баланс організму.

Тепловий удар – хворобливий стан, що виникає внаслідок загального перегріву організму.

Сонячний удар – окремий випадок теплового удару, виникає під впливом сонячних променів і впливає в першу чергу на мозок. Від теплового удару страждає весь організм.

Уникнути важких наслідків, викликаних гіпертермією організму, дозволить дотримання простих рекомендацій:

  • Не слід проводити багато часу на відкритому сонці в денні години, коли воно особливо активно (з 12 до 17 годин), якщо довелося вийти вдень – намагайтеся перебувати в тіні;
  • При виході на вулицю не забувайте надіти головний убір – панаму, а краще крислатий капелюх;
  • Літній одяг має бути легким і тільки з натуральних тканин (бавовна, льон);
  • Пийте достатню кількість рідини (не менше 2-х літрів на день), додайте у воду 1-2 щіпки солі – це сприятиме затримці її  в організмі;
  • Відмовтеся від алкоголю і газованих напоїв;
  • Намагайтеся уникати фізичних навантажень (у спеку) і задушливих приміщень (у будь-який час).

Бережіть своє здоров’я !!!

 

З метою попередження виникнення небезпечних для здоровя та життя людини наслідків впливу високої температури повітря пропонуємо дотримуватися наступних правил поведінки:

– На період спеки припинити проведення масових заходів для дітей (змагання та інших спортивних заходів).

– Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 11.00 до 17.00 год.).

– При використанні у приміщеннях вентиляторів та кондиціонерів остерігайтеся протягів та переохолодження.

– Рекомендується вживати більшу кількість рідини, близько 2,5 – 3 літрів. Під час спеки людина з потом витрачає велику кількість рідини та солей через шкіру і дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів рекомендується вживати: негазовану підсолену та мінеральну лужну воду, кисло-молочні напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, несолодкі відвари з ягід та фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв рекомендується обмежити. Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до них належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією. Не пийте холодного у розігрітому стані! Це може привести до захворювання ангіною.

– Не вживайте алкоголь. Будьте обережними з алкогольними напоями, особливо біля води та на пляжі. Спека під 40º С плюс алкоголь, який розширює судини, і вода з температурою 20-25º С, викликають рефлекторний спазм судин, внаслідок чого може виникнути зупинка серця навіть на мілководді. Тому, перед купанням ніяких алкогольних напоїв! Навіть слабоалкогольних!

– При можливості обмежте фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем та в години найбільшої спеки. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Необхідно знати про підвищення ризику виникнення теплового удару при фізичній активності під час спекотної погоди.

– Якщо ви приймаєте ліки, відкоригуйте у лікаря схему лікування.

– Особливу увагу звертаємо тих, хто приймає антибіотики: вам взагалі не можна бути на сонці, у вас висока фоточутливість!

– Не виходьте засмагати на пляж у „годину пік” – з 11.00 до 17.00 год., тому що можна отримати сонячний удар. Важливо й інше: сонце серйозний онкогенний чинник, і в цей час його промені найшкідливіші, перед входом у воду необхідно охолонути в тіні. Не рекомендується пірнати у воду, перепад температур може спричинити спазм судин серця. У спеку краще приймати теплий душ.

– У житлових та службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання.

– Уникайте задушливого громадського транспорту, особливо з 11.00 до 17.00 год. Людям старшого віку радимо перенести свої справи на ранок або вечір.

– В період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі.

– Щоденно приймайте душ. Адже, спека – це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур.

– Вживайте їжу, що легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин, надавайте перевагу овочам та фруктам, уникайте вживання алкоголю!

З усього вище зазначеного зрозумілощо правила поведінки в період спеки не такі й складніДотримуючись їхви зможете вести нормальний спосіб життя і максимально зберегти своє здоровя і здоровя своїх дітей.

Корисні посилання для дорослих:

Мінна безпека 

та дітей:

Інтеактивний урок з мінної безпеки
Навчаймося мінній безпеці. Посилання на матеріал
Посилання на матеріал «Обережно, міни: що потрібно знати дітям і дорослим»:

 
Поради, що збережуть життя: що таке флікер, як його виготовити та де краще розміщувати на одягу
Як зробити людину видимою на дорозі? Придбати верхній одяг білого кольору або просто зробити флікери – світловідбивні елементи. Їх можна розмістити на рюкзаку, куртці, руці або джинсах, а також на взутті. 
 
Флікери виготовляються з м’якого пластику і мають яскравий відтінок. Вони бувають у вигляді смайликів, іграшок, пластин, значків, плоских брелоків і наклейок. Дизайн більшості з них – молодіжний. Флікери кріпляться за допомогою шпильки або шнурка, а на скейтборд або велосипеди можна причепити флікер, що скручується. 

За твердженням фахівців, найкраще місце, куди варто повісити флікер – це груди і стегна, але частіше люди воліють прикріплювати флікери на кисті рук, свої портфелі або сумочки.

Працівники, що забезпечують безпеку на дорогах, роздають безкоштовні флікери — не тільки заради реклами, але, в першу чергу, заради безпеки та збереження життя. Адже їх використання знижує ризик наїзду на пішохода на 65 відсотків. У матеріали в ЗМІ є показ того, що флікер комусь врятував життя. На сайтах в Інтернеті відгуки про світловідбивні дрібнички — тільки позитивні.

У таких країнах як Велика Британія, Фінляндія, Естонія, використання флікерів є обов’язковим згідно з їхніми Правилами дорожнього руху. Час показав, що кількість ДТП за участю пішоходів у цих державах значно знизилася після прийняття рішень про використання флікерів

Тож з метою запобігання нещасних випадків прикарпатські поліцейські рекомендують пішоходам та велосипедистам використовувати світловідбиваючі елементи на одязі, так звані флікери — маленькі значки або наклейки, які відбивають світло в темряві. Вони допомагають водіям побачити пішохода або велосипедиста у нічний час.

Пам’ятайте, що світловідбивачів багато не буває: що їх більше, то краще для вашої безпеки.

Якщо у небі з’явився дрон: як убезпечитися від бойових БПЛА

Як убезпечитися від бойових БПЛА радить Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Що робити якщо відключили воду / МВС України

В умовах війни вода, на жаль, є дефіцитом. Понад 10 міст України повністю позбавлені доступу до питної води, ще більше забезпечені водою лише частково. Якщо ви зібрали талу, дощову або річкову воду, її варто відфільтрувати перед вживанням. Незайвим це буде і для водопровідної води.

Як відфільтрувати воду будинку

  1. Процідіть воду через чисту тканину або кілька шарів марлі в чисту ємність.
  2. Накрийте ємність кришкою і залиште настоюватися мінімум на добу. На дні ємності збереться осад.
  3. Пропустіть воду через фільтр. Якщо його немає, можна перелити воду через шар піску або активованого вугілля, потім через тканину.
  4. Продезінфікуйте воду. Найпростіше зробити це кип’ятінням. Також можна покласти в воду на кілька годин срібний предмет (наприклад ложку) або загорнуті в марлю таблетки активованого вугілля.

Ці чотири прості кроки допоможуть очистити воду від шкідників і домішок, але не хімічного забруднення. Тому набирати воду краще в місцях, де немає хімічного забруднення.

Знання під час війни. Цикл відеоуроків

Єдиний урок з безпеки із фахівцями системи МВС. Для проведення бесід з учнями та вихованцями

Корисні матеріали з мінної безпеки МІННА БЕЗПЕКА

Як діяти при обстрілах житлових будинків? Правила порятунку

Що робити, якщо стався завал у будинку

 

 
У разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві потрібно:

– щільно зачинити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи;
– заклеїти щілини у вікнах папером чи скотчем;
– увімкніть телевізор чи радіо для отримання подальших вказівок;
– попередьте близьких про небезпеку та можливу евакуацію;
– вимкніть побутові прилади та газ.

У разі евакуації візьміть з собою аптечку. Одягніться так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри. Використовуйте протигази або ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або краще 2-5% розчинами питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).

Покиньте приміщення, використовуючи сходи. На вулиці не біжіть, не торкайтеся будь-яких предметів, не наступайте у калюжі. Не їжте і не пийте нічого. 
У разі аварій з викидом хлору — намагайтеся пересуватися по підвищеннях, у разі викиду аміаку — низинами.

Якомога швидше покиньте зону ураження, рухаючись поперек потоку повітря чи вітру.

 

1_IMG-fb22a5b4aadc021c63ec892dc983dfab-V1_IMG-5bad1afdf356f47451151cc76cdfe19d-V2_IMG-e219c9c986623f6af771bdde973eca5a-V2_IMG-3f361e8608803d245b9ff78a739c740e-V1_IMG-ff5efa27b6528f3a18ec7a6506854d5a-V1_IMG-eb5acbce90a1d865817955148828d12b-V

ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ (ПОРЯДКУ ДІЙ) НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТА

Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності

1. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, –

карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, –

карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

{Стаття 259 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3075-III від 07.03.2002№ 4955-VI від 07.06.2012}

Декілька порад, щоб подолати тривогу

?Стабілізуйте свій стан
Тривога − це засіб маніпулювання, а невідомість і невизначеність – родючий грунт для тривоги. Найпоширеніші симптоми тривоги – пришвидшене серцебиття і дихання, підвищене потовиділення, можуть холонути кінцівки або спостерігатися тремор. Якщо ви відчуваєте такі симптоми, то варто глибоко вдихати і видихати, якщо є навички медитації − вони стануть у нагоді. Через розуміння, що ви здатні контролювати власне дихання, прийде розуміння, що ви можете контролювати себе, треба усвідомити себе тут і зараз.

?Переключіться та займіть себе справами, робіть вправи на концентрацію.
Малювання, ведення щоденника, пересаджування квітів, настільні ігри, читання, фізичні вправи, робота. Будь-що, що занурює в себе на 100%.

?Приділяйте увагу власному тілу, зокрема з вправами на релаксацію.
Завдання в цьому випадку – допомогти собі через тіло, тілесні відчуття. Це може бути ванна, пахучі масла, креми і лосьйони, масаж та самомасаж, дихальні вправи, спортивні заняття чи йога, вправи на релаксацію – їх дуже багато в інтернеті, їх легко знайти.

?Дозуйте новини та зміцнюйте джерело вашої зовнішньої стійкості – ваші соціальні зв’язки.
Це свого роду “чарівна паличка”, яка може надавати відчуття безпеки та хоробрості, пригнічувати реакцію страху – біологічно, завдяки окситоцину, який виробляється у взаємодії з людьми. Бути в колі близьких, коли страшно, могти з ними розділити свої переживання, а потім добре посміятись – це острівець безпеки, протиотрута страху.

Що робити у надзвичайних ситуаціях

Що робити, коли ви знайшли невідомий предмет?

Якщо раптом у транспорті, громадському місці, у під’їзді будинку, ви виявили підозрілий предмет, дійте за інструкцією:

  1. НЕ торкайтеся, НЕ пересувайте, НЕ відкривайте його
  2. Зафіксуйте час
  3. Постарайтеся зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки
  4. Негайно повідомте про подію за телефоном 102 або 101
  5. Обов’язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи.

Що робити, коли ви стали свідком надзвичайної ситуації?

Перша реакція, яка охоплює людину в екстреній ситуації – це страх. Перші секунди страх є абсолютно неконтрольованим.

Реакція при страху буває двох типів:

  1. Організм викидає адреналін, дихання пришвидшується. Людина готова бігти, боротися, діяти.
  2. Страх провокує завмирання організму – людина ціпеніє, дихання рідшає, зіниці розширюються.

Якщо ви стали невимушеним свідком вибуху, то користуйтеся ТРЬОМА правилами:

  1. Оволодіння емоціями:

– прийняти ситуацію (я у даним момент в цьому часі, в цьому стані і це сталося, треба жити далі)

– на кілька секунд абстрагуватись від зовнішніх подразників (я є я, у мене з’явився страх, у мене з’явилася паніка, мені боляче, мені важко).

Страх повинен допомагати вижити на рефлексах. Потрібно не дати паніці оволодіти собою.

  1. Контроль дихання: Не будемо дихати – не будемо жити.

При задимленні треба спробувати намочити тканину і прикласти до дихальних шляхів.

  1. Орієнтація в просторі: адекватна оцінка що робити і куди рухатись.

Коли вам вдалося побороти страх та паніку, будуйте план дій. Дайте собі чітку відповідь: “Як ви можете врятуватися самі та допомогти іншим”. Варто зазначити, натовп прийме вас як лідер, якщо ваші накази будуть чіткі та конкретні.

Правила безпечної поведінки в зимовий період

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ ТА ЗЛИВИ

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  Івано-Франківської області

1. Краще не виходьте без потреби з приміщення.
2. Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері. У приміщенні не повинно бути протягу, який притягує кульову блискавку.
3. У приватному будинку ні в якому разі не палити у печі – блискавка може проникнути в будинок через димохід. Тримайтеся чимдалі від електроприладів, антен, проводів – вони притягають розряд.
4. Не намагайтеся заходити в місця, де сильний потік води або стоїть вода. Під водою може бути велика глибина або небезпечні сторонні предмети.
5. Якщо ви знаходитесь на відкритому просторі під час грози, не використовуйте свій мобільний телефон, крім випадків, коли вам потрібно викликати допомогу.
6. Не стійте на вулиці під високими деревами або стовпами.
7. Відстежуйте прогнози погоди.
8. Якщо негода застала вас за кермом, намагайтеся знайти місце для парковки і залиште автомобіль у безпечному місці. Не паркуйте автомобіль під деревами, так як є небезпека падіння гілок.
9. Допомагайте людям поруч, але в екстремальних ситуаціях обов’язково викликайте рятувальників.
10. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводимі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.
11. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте.
12. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі.

Небезпечна блискавиця:

Гроза та злива практично завжди супроводжуються громом та блискавками. Щорічно планета Земля отримує близько 1,5 мільярди ударів блискавок, через які щорічно гинуть десятки тисяч людей, а матеріальні збитки від них оцінюються у понад $ 1 млрд.

Блискавка – гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, що проявляється яскравим спалахом світла й гучним гуркотом, що його супроводжує.

Температура каналу блискавки може досягати 25–30 тис.°С, тому в місці удару блискавки виникає локальний перегрів поверхні, який може привести до загоряння матеріалу покрівлі або утеплювача, у найгіршому разі викликати загоряння горючих газів і парів.

125

Багато людей бояться грози, особливо коли вона проходить прямо над головою, коли небо в блискавицях та гуркоче грім. Боятися цих явищ не потрібно, але бути обережним під час грози треба. Розряди атмосферної електрики можуть стати небезпечними для життя, якщо своєчасно не вжити заходів перестороги.

Удома:

Під час грози ти перебуваєш удома. Якою має бути твоя поведінка?

– Вимкни з мережі всі електроприлади, а ще ліпше – відключи електроживлення в усьому будинку або квартирі.
– Зачини кватирки, вікна, димарі, балконні двері та запни штори та опусти жалюзі.
– Перевір, чи немає в приміщенні протягів – вони можуть затягнути кульову блискавку.
– Відійди від вікон на безпечну відстань.
– Відмовся від розтоплення печі або каміна. Дим, що виходить із димоходу, має високу електропровідність, а це підвищує ймовірність удару блискавки в дах.
– Тримайся подалі від антен, дротів, вхідних дверей, стін, біля яких ростуть високі дерева, та інших об’єктів, пов’язаних із зовнішнім середовищем.
– Не користуйся мобільним телефоном під час грози, вимкни його взагалі.
– Намагайся не виходити з дому, якщо в тому немає нагальної потреби.

У транспорті:

Стихія захопила тебе за кермом автомобіля чи іншого транспорту. Які твої дії?

– Зупини автівку чи інший транспортний засіб якомога далі від дерев та ліній електропередач. Продовжувати рух у негоду вкрай небезпечно: спалахи блискавки і сильна злива погіршують видимість на дорозі і можуть викликати аварію.
– Заглуши двигун, закрий усі вікна, вимкни магнітолу і прибери антену.
– Якщо ти рухаєшся відкритою місциною на велосипеді чи мопеді, терміново зупинись і відійди метрів на тридцять від транспорту. В іншому випадку ти станеш для блискавки найвищою точкою на місцині. У місті цього правила дотримуватися необов’язково, адже висотні будинки вважаються чудовими громовідводами.

Біля водойми:

Під час грози місце біля водойми є одним із найнебезпечніших. Гроза заскочила тебе біля водойми. Твої дії.
– Якщо ти купаєшся, терміново вийди з водойми й відійди від води якнайдалі.
– Якщо ти катаєшся на човні або катамарані, максимально швидко греби до найближчого берега, намагаючись пригнутися якнайнижче до дна плавзасобу.

Відкритий простір:

Гроза застала тебе на відкритому просторі. Що робити?

Потрібно сховатися в найближчій споруді. Якщо ж її поруч немає, дій за такими правилами:

– відключи всі електроприлади, що маєш із собою: планшет, мобільний телефон, плеєр, GPS-навігатор тощо;
– перевір, чи немає поблизу чагарників, дерев і ліній електропередач;
– відшукай яке-небудь заглиблення – ямку або яр. Земля має бути сухою і бажано піщаною;
– зніми з себе всі прикраси і поклади на віддалі не менше п’яти метрів від себе;
– сядь навприсядки, опусти голову поміж колін і обхопи ноги руками;
– намагайся не ворушитися. Будь-який рух, як і сильне потовиділення, лише притягує блискавку;
– пам’ятай: лягати на землю дуже небезпечно.

Під час грози на відкритому просторі категорично заборонено ховатися поблизу одиноких дерев, металевих конструкцій, великих металевих об’єктів, сітчастих огорож і вологих стін.

У лісі:

Якщо гроза почалася, коли ти був у лісі. Твої дії такі:

– Намагайся вибратися з лісу або хоча б відшукай відкриту ділянку.
– Вимкни всю електроніку.
– Зніми прикраси.
– Не ховайся біля високих дерев, особливо якщо це дуб, сосна, ялина або тополя. А ось клен, береза або ліщина вкрай рідко підпадають під удари блискавки.
– Дерев, раніше постраждалих від ударів стихії, також потрібно уникати. Земля в цьому районі має високу електропровідність, через що ти можеш потрапити у зону небезпеки.
– Сядь навприсядки, опусти голову поміж колін і обхопи ноги руками.

126

Послідовність дій під час надання домедичної допомоги постраждалим після ураження блискавкою:

1. Переконайтесь у відсутності небезпеки.
2. Огляньте постраждалого, визначте наявність свідомості, дихання.
3. Викличте бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.
4. Якщо у постраждалого відсутнє дихання, розпочинайте проведення серцево-легеневої реанімації (штучне дихання і масаж серця, не зупиняючися більш ніж на хвилину).
5. Якщо постраждалий знепритомнів, але дихання збережене, надайте постраждалому стабільне положення.
6. Накладіть на місця опіку чисті, стерильні вологі пов’язки.
7. Забезпечте постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.
8. Якщо стан постраждалого погіршиться до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, повторно зателефонуйте диспетчеру екстреної медичної допомоги.

Відеоматеріал. Правила поведінки під час ГРОЗИ та ЗЛИВИ

Ведеоматеріал. Правила безпеки під час літніх канікул. Інструктаж з безпеки життєдіяльності

ПОСТАНОВА ГОЛОВНОГО САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ від 23.04.2021 №4 ” ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ У ЗВ’ЯЗКУ З ПОШИРЕННЯМ КОРОНОВІРНОЇ ХВОРОБИ”

Правила поведінки дітей на природі під час травневих свят. Пам’ятка. Відеоролик

Інструкція з безпеки життєдіяльності під час святкових днів

ПІД ЧАС ВІДЗНАЧЕННЯ ВЕЛИКОДНЯ ТА ТРАВНЕВИХ СВЯТ НЕ ЗАБУВАЄМО ПРО ПРАВИЛА  ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

ПІД ЧАС ВІДЗНАЧЕННЯ ВЕЛИКОДНЯ ТА ТРАВНЕВИХ СВЯТ

Наближається одне з найбільших релігійних свят — Світле Христове Воскресіння (Великдень)За традицією в цей день проходять урочисті релігійні заходи, в яких бере участь велика кількість людей. Під час літургій священнослужителі та віряни використовують у приміщеннях відкритий вогонь, що робить свято потенційно небезпечним з точки зору пожежної безпеки. Тому саме в цей період рятувальники особливу увагу приділяють таким об’єктам. 

Шановні громадяни!

Вдома у ході приготування паски та різноманітних святкових страв слід обережно поводитися з електричними побутовими приладами та печами, аби не призвести до пожежі на кухні. Проявляйте особливу пильність та обережність при використанні свічок – тримаючи свічку в руках, слідкуйте за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Під час освячення паски, подбайте про те, аби запалена свічка не торкалась поліетилену або кошика. Ознайомтесь з планом евакуації на випадок виникнення пожежі та місць розміщення первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, пожежних щитів, води, тощо). Прослідкуйте, щоб діти перебували під наглядом дорослих та не бавилися з вогнем.

Встановлюючи свічки і лампадки вдома, подбайте, щоб поруч з ними не було легкозаймистих матеріалів (штор, святкових декорацій тощо) та не залишайте їх запаленими без нагляду.

В лісопаркових зонах категорично заборонено розводити вогнища, кидати непогашені недопалки або сірники, а також на узбіччях автодоріг. Порушення цих вимог передбачає адміністративну відповідальність, а ще гірше – може призвести до пожежі та непередбачуваних наслідків.

Якщо Ви вирішили розвести багаття на дачній або присадибній ділянці, то робити це можна лише на відстані не ближче 15 м від будівель. Само вогнище обов’язково обкопайте навколо, постійно контролюйте процес горіння та майте поруч запас води для гасіння. Це завадить полум’ю з поривами вітру або по сухій рослинності вмить набути великих розмірів та створити загрозу людям, житловим чи господарським спорудам. Залишки багаття не забудьте ретельно загасити піском чи водою.

Заходи безпеки при відвідуванні церкви!

– будьте обережні при запалюванні свічок;

– підв’язуйте добре хустки і прибирайте волосся, для зменшення ризику потрапляння їх на вогонь;

– стежте за дітьми, щоб вони не ставили та не тримали палаючі свічки поряд з одягом та предметами, які можуть загорітися;

– не заносьте з собою та не запалюйте замість свічок легкозаймисті предмети і рідини;

– намагайтесь дотримуватись безпечної відстані до інших прихожан, дотримуйтесь також протиепідеміологічних заходів;

– у разі загорання одягу швидко зніміть його, постарайтесь загасити його вогнегасником або накрити щільною тканиною;

– вивчіть планування молитовного залу і в цілому будівлі церкви, щоб знайти шляхи евакуації;

– у разі спрацювання пожежної сигналізації чи повідомлення про пожежу негайно покиньте приміщення церкви, не створюючи паніки та тисняви.

Перші дії у разі пожежі!

  1. Негайно викличте службу порятунку “101”. При виклику повідомте точну адресу, де і що горить, в якому приміщенні, назвіть своє ім’я і контактний телефон. Виклик здійснюється безкоштовно.
  2. До прибуття пожежних машин прийміть заходи з евакуації людей, виведіть у безпечне місце дітей та пристарілих, якщо можливо, загасіть полум’я самостійно.
  3. Якщо приміщення, в якому сталася пожежа сильно задимлене то залишати його необхідно пригнувшись якомога нижче до підлоги. При евакуації з задимленого приміщення можна використовувати мокру тканину, закриваючи обличчя.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ПРО БЕЗПЕКУ ДІТЕЙ

 

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) . У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров՚я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

МОП скористається цією можливістю для покращення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.

Пам’ятка населенню щодо запобігання пожежам у побуті та на відкритих територіях

гроза.jpg

КОРОНАВІРУС: ПРОФІЛАКТИКА ІНФІКУВАННЯ ТА ПОШИРЕННЯ

До вашої уваги інформація щодо заходів з профілактики та протидії поширенню коронавірусу

Коронавірус: профілактика інфікування і поширення! - Офіційний сайт міста Южне
Пам’ятка “Безпечні зимові канікули”

Розпочинаються зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам ‘ятати про безпечну поведінку

Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою.

  • Не можна з’їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого
    навантаження він може провалитися.
  • Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
  • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни,
    тріщини й розриви льоду.
  • На льоду краще  мати при  собі  знаряддя  безпеки  (лижі,  мотузку,
    палицю).
  • Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди
    тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок
    впадає в річку.
  • Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути
    не менше за 15—20 см.
  • Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього
    місцях.
  • Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайно
    повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ніг від льоду.

Обережно: бурульки!

  • Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють
    активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із
    похилим дахом) та великих деревах.
  • Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев.
    Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
  • Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд,
    обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
  • У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або
    дерев.

Правила поведінки під час ожеледиці

  • Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю
    підошву. Руки мають бути вільні. Пам’ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час
    ожеледиці, тому виходь із будинку заздалегідь.
  • У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальний
    шанс утриматися на ногах.
  • Падай із мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядь,
    щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м’язи, а доторкнувшись до
    землі, обов’язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
  • Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння,
    а й важких травм, особливо переломів.
  • Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки
    можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування.
  • Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це
    небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що
    проїжджає.
  • Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці.
    Пам’ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
  • Якщо ти впадеш і через деякий час відчуєш біль у голові й суглобах,
    нудоту – терміново звернися до лікаря.

Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року

Щоб   свято  не  затьмарилось   пожежею,   необхідно  дотримуватись  таких правил:

  • Ялинка має стояти на стійкій основі.
  • При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок,
    іскріння) слід одразу її вимкнути.
  • Не можна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
  • Дітям забороняється купувати та використовувати піротехнічні засоби: феєрверки, петарди, ракети!
  • Пам’ятай! Щороку збільшується кількість людей, які отримали травми
    через недотримання правил користування піротехнікою.

Правила протипожежної безпеки

  • Не грайся із сірниками та запальничками.
  • Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.
  • Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
  • Не суши речі над газовою плитою.
  • Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах.
  • Не вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може
    згоріти.
  • Обов’язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни
    за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.
  • На дачі або в селі не відкривай грубку: від маленької вуглинки, що
    випаде з неї, може статися пожежа.

Поведінка на дорозі

         Взимку дороги особливо небезпечні, оскільки випадає сніг і засипає їх. Від морозу сніг замерзає і дорога робиться особливо слизькою, як каток. Тому їх треба посипати піском, щоб відбувалося зчеплення коліс з дорогою, тобто тертя. Але дорогу посипали, а сніг іде й іде, дорога знову робиться слизькою. Машинам треба їхати, їх заносить на поворотах так сильно, що може крутити навколо своєї осі, як карусель. У таких випадках найчастіше трапляються ДТП з важкими наслідками. Водієві важко впоратися з керуванням. Тому взимку треба бути особливо обережним. А це означає, що не можна ковзатися на тротуарі, а тим більш на проїжджій частині дороги. Машину на слизькій дорозі зупинити неможливо. Гальмівний шлях транспортного засобу на слизькій дорозі збільшується у два – три рази. Хоч на колеса одягають зимову гуму з шипами, яка поліпшує зчеплення з дорогою, але це мало допомагає, коли дороги слизькі. Ви – пішоходи. Тому подумаймо разом, як вберегти себе від ДТП. Почнемо з того, що взимку треба бути особливо уважними на дорозі.

Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період

  • Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.
  • Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.
  • Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування
  • При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.
  • Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.
  • Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі – це небезпечно.
  • Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.
  • Ніколи не спускайтеся з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.
  • Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.
  • Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.
  • Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.
  • Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.
  • Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня видимість.
  • Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.

Вибухонебезпечні предмети

  • До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
  • забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
  • не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
  • виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити полiцiю.

Правила безпечного користування побутовими газовими приладами.

Гази, і особливо продукти їх згоряння, спричиняють отруйну дію, тому треба дотримуватися особливої обережності. Необхідно провітрювати приміщення, де є газові прилади.

Забороняється:

  • користуватися газовими колонками при відсутності тяги;
  • відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;
  • стукати по кранах, пальниках твердими предметами;
  • сушити речі над газовою плитою.

Почувши запах газу, перекрийте кран газопроводу і зателефонуйте 104.

Дії населення при виявленні запаху газу.

Якщо ви виявили запах газу в приміщенні, то дотримуйтесь наступних правил:

  • не вмикайте електрику;
  • не запалюйте сірники;
  • не паліть;
  • провітріть приміщення;
  • перекрийте крани газоподачі;
  • викличте аварійну бригаду за номером 104

Будьте обережні: запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху!

Поради, що збережуть життя: що таке флікер, як його виготовити та де краще розміщувати на одягу

Як зробити людину видимою на дорозі? Придбати верхній одяг білого кольору або просто зробити флікери – світловідбивні елементи. Їх можна розмістити на рюкзаку, куртці, руці або джинсах, а також на взутті. 
 
Флікери виготовляються з м’якого пластику і мають яскравий відтінок. Вони бувають у вигляді смайликів, іграшок, пластин, значків, плоских брелоків і наклейок. Дизайн більшості з них – молодіжний. Флікери кріпляться за допомогою шпильки або шнурка, а на скейтборд або велосипеди можна причепити флікер, що скручується. 

За твердженням фахівців, найкраще місце, куди варто повісити флікер – це груди і стегна, але частіше люди воліють прикріплювати флікери на кисті рук, свої портфелі або сумочки.

Працівники, що забезпечують безпеку на дорогах, роздають безкоштовні флікери — не тільки заради реклами, але, в першу чергу, заради безпеки та збереження життя. Адже їх використання знижує ризик наїзду на пішохода на 65 відсотків. У матеріали в ЗМІ є показ того, що флікер комусь врятував життя. На сайтах в Інтернеті відгуки про світловідбивні дрібнички — тільки позитивні.

У таких країнах як Велика Британія, Фінляндія, Естонія, використання флікерів є обов’язковим згідно з їхніми Правилами дорожнього руху. Час показав, що кількість ДТП за участю пішоходів у цих державах значно знизилася після прийняття рішень про використання флікерів

Тож з метою запобігання нещасних випадків прикарпатські поліцейські рекомендують пішоходам та велосипедистам використовувати світловідбиваючі елементи на одязі, так звані флікери — маленькі значки або наклейки, які відбивають світло в темряві. Вони допомагають водіям побачити пішохода або велосипедиста у нічний час.

Пам’ятайте, що світловідбивачів багато не буває: що їх більше, то краще для вашої безпеки.

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Поради для учнів та батьків щодо немедичних (тканинних) масок

ІНФОКАМПАНІЯ “ШКОЛО, МИ ГОТОВІ”

Мета інформаційної кампанії “Школо, ми готові” – проінформувати вчителів і адміністраторів шкіл, учнів та батьків про правила та умови безпечного навчання в умовах пандемії COVID-19 у навчальному році 2020/2021. А також – залучити вчителів, батьків та учнів до використання та поширення найкращих практик безпечного навчання у новій реальності.

Матеріали, розроблені в межах кампанії:

  1. постери щодо правил респіраторної гігієни, рекомендацій щодо безпечних умов у школі та особливості різних форматів навчання – їх можна завантажити за посиланням;
  2. рекомендовані МОН плани та додаткові матеріали для першого уроку 2020/2021 навчального року щодо правил безпечного навчання під час карантину:

Кампанію “Школо, ми готові” реалізує МОН спільно з ЮНІСЕФ за підтримки USAID та ГС “Освіторія”.

Положення про медичний кабінет Запорізької гімназії “Контакт”

Особиста гігієна

Навчання дітей правил особистої гігієни: посібник для вчителів

9 обов’язкових правил особистої гігієни щодня

Гігієна для дітей: як уберегтися від злих мікробів?

Пожежна безпека в закладі загальної середньої освіти

 

Екстрені номери для допомоги в місті Запоріжжя

Циклограма бесід з попередження дитячого травматизму

Вступний інструктаж з питань безпеки життєдіяльності для учнів Запорізької гімназії “Контакт”

 

 

 

КОДЕКС ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ

Закон України “Про охорону праці”

ПОЛОЖЕННЯ про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти

Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою

Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України

Про затвердження Типового положення про службу охорони праці

Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах

Про затвердження Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці

Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці

Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці (ДНАОП 0.00-4.15-98)

Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій

Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України

 

Бесіди з безпеки життєдіяльност для здобувачів освіти (на допомогу класоводам, класним керівникам): циклограма, зміст

Комплекс бесід з безпеки життєдіядьності: на допомогу педагогам

Інструкція №02 з безпеки життєдіяльності учнів під час весняних канікул

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *