Учням

Правила дорожнього руху 2020: пункт 15. Зупинка і стоянка

Лист МОН від 22.06.2020 № 1/9-338 «ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗАВЕРШЕННЯ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ»

ЗНО-2020. Рекомендації Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти: «ЗНО-2020: безпечні умови, зрозумілі процедури»

Список творів з української літератури для читання влітку

Список творів з літератури для читання влітку

Графік проведення ЗНО-2020

Завершення навчального року 2019-2020. Зверенення директора Запорізької гімназії «Контакт» Тамари Заварзіної

Графік проведення підсумкових контрольних робіт та підсумкового оцінювання учнів 1-11-х класів Запорізької гімназії «Контакт» за ІІ семестр 2019-2020 н.р.

Всеукраїнська школа онлайн стартує 6 квітня о 10:00. Перелік каналів трансляції.

Шановні здобувачі! В умовах запровадження карантину з метою запобігання поширення на території України короновірусу COVID-19 освітній процес в Запорізькій гімназії «Контакт» буде здійснюватися з використанняи  технологій  дистанційного навчання. Реалізація змісту освітньої програми нашої гімназії буде забезпечуватися через платформу «Нові знання» (Нові знання). Учні, їх батьки/законні представники будуть отримувати інформацію про зміст навчального матеріалу, завдання для самостійного опрацювання, консультації, критерії оцінювання , механізми зворотнього зв’язку  тощо з кожного предмета від вчителів на зазначеній платформі! Додатково залишаються дійсними ті засоби онлайн комунікації, які ви використовували у спілкуванні з вчителями до запровадження карантину!

Платформа Be Smart (https://besmart.study/) безкоштовно забезпечує рівні можливості для всіх школярів країни та містить: відеорозбір пробних ЗНО-2019, короткі відеолекції з дев’яти навчальних предметів по 20-25 хвилин, більше 2000 тестів, які затвердив МОН. Реєстрація на онлайн платформі безкоштовна.

Посилання на методичні матеріали для дистанційної роботи педагогів/учнів закладів освіти області

Добірка безкоштовних освітніх платформ для дистанційного навчання

 

 

Особливості харчування підлітків

Харчування відіграє важливу роль в правильному перебігу фізіологічних процесів в організмі підлітків. Від правильного харчування залежить нормальне функціонування органів і систем організму, опірність його різним хвороботворним факторам.

З їжею підліток має отримувати всі ті речовини, які входять до складу його органів і тканин. Це білки, жири, вуглеводи, мінерали, солі, вітаміни, вода.

Сучасний школяр чи студент, на думку дієтологів, повинен їсти не менше чотирьох разів на день, причому на сніданок, обід і вечерю неодмінно має бути гаряча страва. Для організму підлітка необхідне вживання молока, сиру, кисломолочних продуктів (джерела кальцію і білка). Дефіцит кальцію і фосфору також допоможуть заповнити рибні страви. Як гарнір краще використовувати не картоплю чи макарони, а тушковані або варені овочі (капусту, буряк, цибулю, моркву, боби, часник і капусту). За день школярі повинні випивати не менше одного-півтора літрів рідини, але не газованої води, а фруктових або овочевих соків.

Дуже важливим для підлітка є сніданок.

Крім солодкого чаю, варення і кондитерських виробів, до нього повинні обов’язково входити хлібобулочні вироби, каші (вівсянка зарекомендувала себе найкраще), макарони, свіжі овочі; з фруктів перевагу віддають яблукам, багатим клітковиною і пектином. Це складні форми вуглеводів, запас яких необхідний дитині. Інші вуглеводи краще розподілити на проміжні прийоми протягом шкільного дня: фруктові напої, чай, кава, булочки, печиво, цукерки забезпечать постійне надходження свіжих порцій глюкози в кров і стимулюватимуть розумову активність школярів та студентів.

Необхідним компонентом їжі для задоволення енергетичних потреб школярів є жири. На їхню частку припадає від 20 до 30% від загальних добових витрат енергії.

Підлітки обов’язково повинні споживати в достатній кількості клітковину – суміш важко перетравлюваних речовин, що знаходяться в стеблах, листі й плодах рослин. Вона необхідна для нормального травлення. Білки – це основний матеріал, який використовується для побудови тканин і органів дитини. Білки відрізняються від жирів і вуглеводів тим, що містять азот, тому білки не можна замінити ніякими іншими речовинами.

Школярі 7-11 років повинні отримувати на добу 70-80 гбілка, або 2,5-3 гна1 кгваги, а учні 12-17 років – 90-100 г, або 2-2,5 гна1 кгваги. Діти і підлітки – юні спортсмени, що мають підвищені фізичні навантаження (у тому числі й учасники туристичних походів), потребують збільшення добової норми споживання білка до 116-120 гу віці 10-13 років і до 132-140 гу віці 14-17 років.

У харчуванні підлітків враховуються якісні особливості білків.

Так, питома вага білків тваринного походження в раціоні дітей шкільного віку становить 65 – 60%, у дорослих – 50%. Потребам дитячого організму найбільшою мірою відповідає молочний білок, так само як і всі інші компоненти молока. У зв’язку з цим молоко має розглядатися як обов’язковий продукт дитячого харчування, що не підлягає заміні. Для дітей шкільного віку добова норма молока – 500 мл. Слід мати на увазі, що100 гмолока відповідає12 гсухого молока або25 гзгущеного.

Незамінні амінокислоти – лізин, триптофан і гістидин – розглядаються як чинники росту. Кращими їхніми постачальниками є м’ясо, риба і яйця.

Кожний продукт харчування має особливості, пов’язані з його хімічним складом.

Розрізняють продукти рослинного і тваринного походження. Рослинна їжа є переважно вуглеводною, тобто має у своєму складі багато вуглеводів і мало білків. Тваринна їжа, навпаки, містить багато білків, а вуглеводів дуже мало або й зовсім не має їх. Знання властивостей того чи іншого продукту дає змогу якомога раціональніше використовувати його.

Найбільша кількість білків міститься в м’ясі, рибі, яйцях. Для дітей рекомендуються нежирні сорти м’яса. Багато білка містять різні молочні продукти. Проте і в продуктах рослинного походження також є білки. Особливо багато їх у бобових (боби, квасоля, горох, сочевиця, соя). Вуглеводи людина дістає, вживаючи хліб, крупи, картоплю й цукор. Жири організм дістає з рослинного і вершкового масла, сала. Багато жиру є в м’ясі, сирі, яйцях, сметані.

При складанні норм харчування для дітей слід враховувати таке. Їжа дітей повинна мати відносно більшу енергетичну цінність, оскільки на кожен кілограм маси тіла дитині потрібна більша кількість енергії, ніж дорослій людині. Наприклад, дитині у віці до 1 року на1 кгмаси тіла за добу треба 460,5 кДж; дитині молодшого шкільного віку – 293,1; юнакові 18 років – 209,3 кДж.

Проте задовольнити потребу організму в енергії – це ще далеко не все. Наприклад, підліток може з’їсти1,5 кгхлібобулочних виробів, щоб отримати 104 35 кДж., але така одноманітна їжа не може задовольнити потреби організму: Тому школярам потрібно вживати різноманітну тваринну й рослинну їжа, яка містить у достатній кількості білки, жири і вуглеводи.

Матеріал підготували: професор Юрій Нечитайло, завідувач кафедрою педіатрії, неонатології та перинатальної медицини Буковинського державного медичного університету та аспірант кафедри Тетяна Міхєєва

 

12.12.2019 о 14.30 проводитиметься зустріч з учнівською, студентською та педагогічною громадськістю з питань підготовки до ЗНО «Особливості ЗНО-2020. Пробне ЗНО – ефективний засіб підготовки до ЗНО». (https://www.youtube.com/watch?v=GhV7KIy585M&feature=youtu.be)

Інформаційний довідник для абітурієнтів

 

 

 

Дорожня карта учасника ЗНО https://osvita.ua/test/advice/64498/

Професії майбутнього

Пам′ятка

Щодо недопущення використання небезпечних предметів, які несуть загрозу життю та здоровію учасників освітнього процесу.

 Про відповідальність та наслідки використання заборонених предметів освітньому закладі. 

Газові балончики – достатньо ефективний засіб самозахисту, який дозволяє при належному його використанні спричинити масу неприємностей  не тільки потенційному кривднику але й особі, яка його застосувала.

У разі використання будь-яких балончиків газових або перцевих в закритих приміщеннях в зону ураження  потрапляє значна кількість людей, яка Вас оточує навіть не підозрюючи небезпеки про це завжди необхідно пам’ятати!!!!

Чим небезпечне отруєння газом?

 1. При потраплянні на слизову оболонку провокує подразнення, чхання, кашель та сильний нежить.
 2. При потраплянні в очі викликає сильну різь, рясну сльозотечу та блефароспазм (спазм кругового м’яза повік).
 3. При потраплянні у легені може призвести до набряку, що загрожує навіть смертю.

Як правило, вплив сльозогінного газу не є смертельним, але у деяких випадках він може сильно зашкодити людині. У зоні особливого ризику знаходяться  діти  алергіки та хворі на астму.

Що робити, якщо ви опинилися в епіцентрі розпилення газу?

Зберігайте спокій не провокуйте паніку  та дійте за таким планом !!!!

 1. Необхідно якнайшвидше вийти на свіже повітря (якщо розпилення сталося у приміщенні).
 2. За можливості закрийте ніс та рот вологою хустинкою.
 3. Не можна терти руками обличчя чи очі – це збільшує площу опіку. Максимум, що можна зробити, це обережно промокнути уражене місце носовичком або серветкою.
 4. Необхідно часто кліпати очима – інтенсивна сльозотеча допоможе швидше позбавитися від залишків речовини.
 5. Не варто промивати очі та полоскат%ії, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.
  Також здобувачі освіти мають право:
  • користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;
  • доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
  • на трудову діяльність у позанавчальний час;
  • на особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти тощо.
  На підставі ч.3 ст.53 Закону здобувачі освіти зобов’язані:
  • виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
  • поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
  • відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, довкілля та здоров’я оточуючих;
  • дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності).
  Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти. Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання рои горло водою – шкідливі речовини добре розчиняються у воді, а подібні процедури лише затримають їх вихід.
 6. Якщо ви носите контактні лінзи, їх необхідно одразу зняти.
 7. Подразнювальна дія газу триває від 5 до 30 хвилин. У цей час варто намагатися дихати неглибоко, а також якнайшвидше покинути небезпечну зону. І, зрозуміло, необхідно одразу викликати швидку допомогу.

Звертаємо Вашу увагу!!!

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України

від 7 вересня 1993р. № 706

Встановлені чіткі правила придбання, зберігання та застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії.

УЧНЯМ необхідно знати що використання спеціальних засобів

 особам до18 років СУВОРО ЗАБОРОНЕНО!!!!!

ЗАПАМ′ЯТАЙ

 • До школи заборонено приносити ріжучі, колючі, вибухові, вогненебезпечні предмети, газові балончики, петарди та ін.
 • У разі виявлення підозрілих предметів у однокласників, які тебе оточують, або в будь-якому приміщенні освітнього закладу НЕОБХІДНО не здіймаючи паніку, зберігаючи спокій серед оточуючих повідомити про небезпечну знахідку класного керівника, завуча, директора школи.
 • Адміністрація закладу несе відповідальність за ЖИТТЯ кожного із ВАС і знає, як необхідно діяти у разі виникнення небезпечних ситуацій.

Вам необхідно ЗАВЖДИ РОЗУМІТИ І ПАМЯТАТИ !!!!!

 ЯКЩО ДИТИНА ПРИНЕСЛА АБО ВИКОРИСТАЛА В ШКОЛУ

БУДЬ ЯКІ НЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ   ЗА ЦЕ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЇЇ БАТЬбіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів Україн

 

Методичні матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання

Тренажер з правопису української мови