БЛОГ Ольги ГОРОВОЇ, практичного психолога Запорізької гімназії “Контакт”
Для кого і для чого “Ти як?”
Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.
Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А “Ти як?” допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Як ти?”
Антистрес-вправи для дітей: що радить МОЗ
ЧОТИРИ ВАЖЛИВИХ ЗАПИТАННЯ ДО ДИТИНИ НА КОЖЕН ДЕНЬ
З того часу, що ми приділяємо дитині на день, більшість іде на повчання та заборони. І лише невеличка частина залишається на дружнє спілкування.
Спробуйте щодня питати в дитини
ЯК ПРОЙШОВ ТВІЙ ДЕНЬ?
Якщо спочатку малюк буде відмахуватися і говорити “нормально”, “все добре” і т.д., не варто “витягувати розповідь кліщами”. Розкажіть йому про свій день і повірте, дитина почне з вами ділитися тим, що в неї на душі.
ЯК СПРАВИ У ТВОЇХ ДРУЗІВ?
Ви можете запитати про одного або про всіх друзів загалом. Важливо, щоб дитина довіряла вам і не боялася про все розповідати.
ЩО ЧИМ ЗАЙМАВСЯ ТИ СЬОГОДНІ?
Є діти, які відразу починають розповідати про все, а є й такі, що воліють трішки зібратися з думками і згадати. Не потрібно ставити додаткових запитань, а просто скажіть, що як згадає, то нехай обов’язково поділиться. Наголошуйте постійно, що Вам важливо і цікаво знати, як проходить день без Вас
ТОБІ ПОТРІБНА МОЯ ДОПОМОГА?
Усі ми знаємо, як іноді складно просити допомоги у когось. Дитина, яка не звикла отримувати допомогу в дрібницях, навряд чи звернеться до вас у складній ситуації. Тому починайте з малого – запропонуйте допомогти прибрати у кімнаті, допоможіть із домашнім завданням. Не бійтеся розбалувати сина чи дочку, адже чим більше ви допомагаєте в дрібницях, тим вища ймовірність, що у разі серйозного конфлікту дитина прийде за порадою до вас. Втім, це не означає, що треба почати робити все замість дитини.
Слухаючи розповідь вашої дитини, не перебивайте її і не поспішайте критикувати, коментуйте тільки тоді, коли вас про це попросять. Не ігноруйте тілесний контакт: обійміть вашого малюка або візьміть за руку.
Якщо ви зараз у поганому настрої або у вас немає часу – чесно скажіть дитині про це та домовтеся, коли ви зможете поспілкуватися пізніше.
джерело: t.me/@sociologyyy@psyhologyyy