ПОРЯДОК КОРИСТУВАННЯ МОБІЛЬНИМ ЗВ’ЯЗКОМ учасниками навчально-виховного процесу Запорізької гімназії «Контакт»

Знання і виконання Правил мобільного етикету – це ознака вихованості та високої культури спілкування абонента. Адміністрація Запорізької гімназії «Контакт», учнівське самоврядування «Центр ініціатив» та рада Запорізької гімназії «Контакт» впроваджує Порядок користування мобільним зв’язком та закликає абонентів мобільного зв’язку дотримуватися розробленого нами мобільного етикету, який допоможе гармонійно поєднувати особисту свободу абонента та повагу до інтересів оточуючих.

Кожен абонент повинен вміти цивілізовано спілкуватися з самого раннього віку, разом із формуванням загальнокультурних цінностей повинен навчитися користуватися мобільним зв’язком у громадських місцях, дотримуючись правил мобільного етикету та поважаючи свободу оточуючих згідно з етичними правилами користування мобільним зв’язком.

Знання повинні знайти форму виявлення в діяльності, спілкуванні, відбиваючи глибину засвоєння норм мобільної поведінки і здатність втілити їх у життя. Тому методами формування мобільної культури є не лише освіта, а й вироблення навичок поведінки, організація діяльності і спілкування вихованців, учнів, їх батьків, працівників закладу, створення ситуацій вибору.

 

Мобільний зв’язок використовується в навчально-виховному процесі з дозволу вчителя у випадках:

 • для пошуку необхідної інформації в мережі Інтернет;
 • як відео- та/чи аудіопрогравач на виховних заходах чи на уроках музики;
 • як калькулятор при здійсненні відповідних розрахунків;
 • у разі термінової необхідності здійснити телефонну розмову при виникненні особливих обставин.

В інших випадках учасники навчально-виховного процесу дотримуються наступних правил:

 • Під час уроків та виховних заходів вимикаємо мобільний зв’язок або переводимо його у режим «без звуку», тому що ми виховані, поважаємо себе, друзів та вчителів. Такі ж норми поведінки діють і в інших громадських місцях (театр, кіно, музей, лікарня, церква, літак, бібліотека тощо). Використання послуг «Голосова пошта» або «Хто дзвонив» не дозволить пропустити жодного дзвінка від друзів та батьків.
 • Під час навчально-виховного процесу забороняється використання мобільного зв’язку.
 • У разі порушення попереднього пункту вчитель має право вилучити засоби мобільного зв’язку і повернути їх батькам учня.
 • Під час перерв користування мобільним зв’язком не обмежується, але при цьому абоненти користуються сайтами та інформацією, яка не порушує моральні принципи оточуючих людей, не пропагує насилля, дискримінацію, не впливає негативно на безпеку життя, здоров’я дітей і учнівської молоді. Мобільний телефон і загалом продукти інформаційного простору не можуть сприяти прояву насилля в школі.
 • Відповідальність за збереження мобільного телефону покладається на його власника. Знаходячись в школі, не забувайте брати з собою мобільний телефон чи інші засоби, навіть коли ненадовго залишаєте своє робоче місце.
 • Адміністрація закладу не несе відповідальність за збереження мобільних телефонів чи інших засобів.
 • У школі фотографування, відео- або аудіозапис можливий лише з дозволу людини, відносно якої здійснюються дані дії. Жодна людина не повинна стати об’єктом свавільного або незаконного втручання в реалізацію її права на особисте життя.  
 • У школі поважають право людини на особисте життя, таємницю кореспонденції, тому учасники навчально-виховного процесу не допускають перегляду текстових повідомлень, списку дзвінків, контактів у чужому телефоні (іншому засобі).
 • Рінгтони, які обирає власник телефону (іншого засобу) не можуть бути образливими чи тривожними для користувача та оточуючих його людей.
 • Гучність сигналу мобільного телефону (іншого засобу) повинна бути мінімальною та не заважати іншим людям.
 • Розмова по мобільному телефону (іншому засобу) в громадських місцях повинна здійснюватись не голосно, коректно та коротко. У разі необхідності написати текстове повідомлення необхідно вимкнути сигнали клавіатури.
 • Некоректно використовувати чужі мобільні телефони (інші засоби) в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
 • Тестування власного телефону на рівень гучності рінгтонів здійснюється вдома, а не в громадських місцях.
 • Сучасні моделі телефонів фіксують номери, з яких був зроблений виклик, і повідомляють своїх власників про пропущені дзвінки. Якщо Вам не відповіли негайно, не треба повторювати виклик – наберіться терпіння і чекайте, коли Ваш абонент зможе передзвонити Вам.
 • Небажано дзвонити людині щодо робочих питань на мобільний телефон у його вільний час, а саме до початку і після завершення офіційного робочого дня, а також у вихідні та свята. На особисті дзвінки також існують обмеження в часі: з 9 ранку до 22 вечора. Якщо все ж необхідно порушити ці правила і подзвонити, необхідно вибачитися та запитати про можливість говорити з Вами, а розмову вести недовго й по суті.
 • Поінформуйте своїх друзів про правила мобільного етикету. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *