ЗНО. Психологічна підготовка

Як підготуватися до проходження ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання ― це іспит із навчального предмета в тестовій формі. Тестування ― це не просто, як вважають деякі, позначення певних символів у бланку відповідей, а процес багатокомпонентний, складний, у якому кожна зі складових успіху є незамінною. Тому психологічна готовність під час тестування так само важлива, як і знання навчального матеріалу з предмета.

Як психологічно підготувати себе до ЗНО

 1. Оціни, що найбільше тебе лякає в процедурі ЗНО.

 2. Склади список тих труднощів, з якими, на твою думку, доведеться зіткнутися. Це допоможе розібратися в проблемах і в їх усвідомленні тобою.

 3. Згадай, чи була у тебе на попередніх етапах схожа складність? Чи вдавалося тобі впоратися з нею і як? Що саме допомогло впоратися? Подумай, що б ти зробив по-іншому. Що саме з цього позитивного досвіду тобі допомогло б і цього разу.

 4. Подумай, хто міг би допомогти тобі в ситуації підготовки до ЗНО: батьки, друзі, Інтернет, педагоги або ще хто-небудь.

 5. Проявляй ініціативу в спілкуванні з приводу майбутньої події.

Як уникнути хвилювань

 1. Запишіть на аркуші паперу, що вас непокоїть. Покладіть його під подушку або в ящик столу на сім днів. Пізніше, можливо, проблема вирішиться сама собою або її вже розв’яжете ви.

 2. Запитайте себе: «Чи допомагає хвилювання впоратися із ситуацією?». Коли ви зрозумієте, що ні, придумайте щось, що дійсно могло б зарадити.

 3. Якщо ви можете порадитися з батьками, зробіть це. Попросіть їх підтримати вас. Якщо ви не можете поговорити з батьками, знайдіть іншу дорослу людину, якій ви довіряєте, і поговоріть з нею. Удвох ви, напевно, придумаєте розумний план, як впоратися з вашими хвилюваннями.

 4. Пам’ятайте: занепокоєння — це емоція, а не метод вирішення проблем.

 5. Якщо ваші переживання стали нав’язливими, зверніться до шкільного психолога.

Формула

оптимістичного конструктивного настрою

на тестування

 • Я успішно складу тестування, тому що … .
 • Я успішно складу тестування, навіть якщо … .
 • Я успішно складу тестування, незважаючи на … .
 • Я успішно складу тестування завдяки … .
 • Я успішно складу тестування, спираючись на … .
 • Я успішно складу тестування, бо прагну … .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *